TUKE získala akreditáciu podľa nových štandardov

Back to notices

TUKE získala akreditáciu podľa nových štandardov

Messages

Dňa 27.6.2024 nadobudlo účinnosť rozhodnutie Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ), že vnútorný systém kvality Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) a jeho implementácia je v súlade so štandardmi SAAVŠ, čím TUKE dosiahla významný míľnik vo svojej histórii. Akreditácia je oficiálnym uznaním kvality vzdelávacieho procesu a inštitúcie ako celku. Akreditačný proces zahŕňal dôkladné hodnotenie rôznych aspektov univerzity vrátane kvality výučby, kvalifikácie pedagógov, výskumných aktivít, infraštruktúry a služieb poskytovaných študentom.

Proces zosúlaďovania študijných programov zahŕňal aj vytvorenie vnútornej hodnotiacej správy univerzity, na základe ktorej bola TUKE v roku 2023 posudzovaná nezávislou pracovnou skupinou odborníkov SAAVŠ. Posudzovatelia navštívili univerzitu osobne, stretli sa s vedením, učiteľmi a študentmi, a preverili rôzne aspekty jej fungovania.

Na základe rozhodnutia SAAVŠ je TUKE oprávnená vytvárať, uskutočňovať a upravovať študijné programy
a) v študijnom odbore architektúra a urbanizmus v 1. a 2. stupni vysokoškolského vzdelávania,
b) v študijnom odbore doprava v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
c) v študijnom odbore ekonómia a manažment v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
d) v študijnom odbore elektrotechnika v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
e) v študijnom odbore geodézia a kartografia v 1. a 2. stupni vysokoškolského vzdelávania,
f) v študijnom odbore informatika v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
g) v študijnom odbore kybernetika v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
h) v študijnom odbore stavebníctvo v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
i) v študijnom odbore strojárstvo v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
j) v študijnom odbore umenie v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania,
k) v študijnom odbore získavanie a spracovanie zemských zdrojov v 1., 2. a 3. stupni vysokoškolského vzdelávania.

Veríme, že kladné stanovisko SAAVŠ k nášmu vnútornému systému kvality posilní naše postavenie nielen v rámci Slovenska, ale aj na medzinárodnej úrovni. Univerzita plánuje pokračovať vo svojom rozvoji a implementovať ďalšie inovácie vo vzdelávacom procese a výskumných aktivitách.

Rozhodnutie SAAVŠ: https://is.saavs.sk/attachments/download/48220/R%202024_65-OAC%20512.pdf

MonTueWedThuFriSatSun