Studies

Aktuality pre študentov

Krátke správy (Haló TU 2 - 2021/2022)

Raw Materials Day 2021 v košických Kasárňach/Kulturparku, Virtuálny univerzitný beh s TUKE 2021, Technická univerzita v Košiciach sa zazelenala, Letecká fakulta pokračuje v spolupráci so Vzdušnými silami SR, Cenu profesora Jozefa Lacka 2021 získala diplomová práca z FU, Cenu Jána Bahýľa získal kolektív z TUKE (show more)

Spolupráca TUKE s firmou TACHYUM, s. r. o. (Haló TU 2 - 2021/2022)

Ani nie mesiac po návšteve svojej Alma mater Ing. Radoslavom Danilákom, PhD., CEO zo spoločnosti TACHYUM, s. r. o., a jeho tímom, sa dňa 5. 11. 2021 uskutočnila ďalšia jeho návšteva na TUKE, ktorá však už bola venovaná „spečateniu“ záujmu o výskumno-vývojovú spoluprácu medzi spoločnosťou TACHYUM, s. r. o., a TUKE, podpisom Memoranda o spolupráci. (show more)

Otvorenie nového spoločného pracoviska Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE a U. S. Steel Košice v UVP Technicom (Haló TU 2 - 2021/2022)

Nové spoločné pracovisko (laboratórium) FEI TUKE a U. S. Steel Košice, s. r. o., s názvom AI4Steel Lab bolo 24. 9. 2021 slávnostne otvorené v priestoroch UVP TECHNICOM. Spoločné tímy budú s využitím nástrojov umelej inteligencie riešiť aktuálne výzvy priemyslu s cieľom zvýšiť kvalitu i ochranu životného prostredia pri zachovaní ekonomickej efektívnosti a konkurencieschopnosti výroby. (show more)

ESET Science Award: Výnimočný vysokoškolský pedagóg (Haló TU 2 - 2021/2022)

Ocenenie, ktoré už po tretí rok skladá poctu špičkovým osobnostiam, je udeľované v troch kategóriách – Výnimočná osobnosť slovenskej vedy, Výnimočný mladý vedec do 35 rokov a Výnimočný vysokoškolský pedagóg. Práve v tretej kategórii – Výnimočný vysokoškolský pedagóg – si ocenenie prevzal Dr. h. c. mult. prof. Ing. Jozef Zajac, CSc., dekan Fakulty výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach, ktorý na poste dekana pôsobí od roku 2013 a reprezentuje svoju funkciu ako uznávaná národná aj medzinárodná osobnosť. (show more)

Úspech Strojníckej fakulty na svetovej výstave Expo Dubaj 2020 (Haló TU 2 - 2021/2022)

Slovensku sa podarilo dosiahnuť významný úspech vo vývoji a aplikácii technológie vodíkového pohonu. Zásluhu na tom má tím Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. S firmou ROŠERO – P, s. r. o., spolupracoval na výrobe prototypu vodíkového autobusu. Model športového automobilu vznikal v spolupráci s firmou MATADOR Group. Obidva prototypy si aktuálne môžu pozrieť návštevníci slovenského pavilónu na výstave Expo 2020 v Dubaji. Pozrime sa spoločne na vznik konceptu vodíkového pohonu a jeho unikátnosť v porovnaní so svetovou konkurenciou. (show more)

<<  <  1  2  3  4  5  >  >>