Technická univerzita v Košiciach v roku 2024 s najväčšou detskou univerzitou na Slovensku

Back to notices

Messages

Detská univerzita 2024

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) zorganizovala počas štyroch týždňov v júli 2024 (od 1.7.2024 do 26.7.2024) Detskú univerzitu TUKE, ktorej sa zúčastnilo 240 detí vo veku od 7 do 13 rokov. Na základe počtu absolventov je Detská univerzita TUKE najväčšou letnou detskou univerzitou na Slovensku v roku 2024.

Cieľom Detskej univerzity TUKE 2024, ktorú TUKE usporiadala už po 19-ty krát, bolo umožniť žiakom základných škôl počas piatich dní priblížiť zaujímavým spôsobom univerzitný život na 2. najväčšej univerzite na Slovensku a prostredníctvom programu našich deviatich fakúlt pomôcť deťom objavovať nové veci, ktoré sa pretavia do množstva nových zážitkov a vedomostí, ako aj nových priateľstiev.

Spolu 240 úžasných mladých študentiek a študentov Detskej univerzity TUKE malo zo strany fakúlt pripravený zaujímavý program plný nových informácií a zábavy:

• pondelky Ekonomická fakulta a Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie
  • utorky Strojnícka fakulta a Fakulta elektrotechniky a informatiky
  • stredy Fakulta výrobných technológií a Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií
  • štvrtky Stavebná fakulta a Fakulta umení
  • piatky Letecká fakulta

Deti ukončili štúdium tak, ako sa na vysokoškolákov patrí. Slávnostnou promóciou v Aule Maxima, na ktorej nechýbali ani ich rodiny, kde bol úspešným absolventom Detskej univerzity TUKE 2024 odovzdaný diplom absolventa.

Brány TUKE sa pre deti otvoria opäť o rok, pri okrúhlom 20. výročí Detskej univerzity TUKE. Už teraz TUKE pripravuje pre našich budúcich mladých študentov detskej univerzity vylepšený program s viacerými novinkami.

Detská univerzita 2024

MonTueWedThuFriSatSun