TUKE má študentskú osobnosť roka

TUKE má študentskú osobnosť roka

Vraj veľmi málo mladých ľudí sa chce venovať vede a vedeckej práci. Nie je to pravda. Tento rok odborná porota, ktorá vyberá Študentskú osobnosť roka, vyberala zo 102 nominácií úspešných študentov a mladých vedcov. Pred 17 rokmi, keď sa cena Študentská osobnosť roka začala udeľovať, to bolo len 25 nominácií. Tento rok porota Junior Chamber International – Slovakia vybrala trinásť najlepších, víťazov trinástich kategórií.

víťazi

Michal Takáč

Michal Takáč z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií si odniesol cenu v kategórii hutníctvo, strojárstvo, energetika. Vo svojom výskume v oblasti aplikácií virtuálnej reality na modelovanie a riadenie technologických procesov v hutníctve bezprostredne používa zložité metódy pre matematické výpočty a ich vizualizáciu. Jeho prácu a jeho softvér vyzdvihli aj vývojári spoločnosti Google.

Gratulujeme!

Zdroj: Pravda