Doplňujúce pedagogické štúdium a kurz Vysokoškolská pedagogika pre učiteľov TUKE

Back to notices

Messages

Doplňujúce pedagogické štúdium

Oddelenie spoločenských vied ÚJSŠ TUKE ponúka v akademickom roku 2024/2025 absolventom a študentom vysokých škôl neučiteľských študijných odborov možnosť získať doplňujúcim pedagogickým štúdiom kvalifikačný predpoklad na výkon pracovnej činnosti učiteľ odborných predmetov v príslušnom odbore.

Pre študentov II. stupňa VŠ štúdia na TUKE – denná forma, popri riadnom dennom štúdiu na fakulte. Je to

• príležitosť rozšíriť si možnosti svojho profesionálneho uplatnenia získaním pedagogickej spôsobilosti vyučovať profesijné (odborné) predmety,
  • získať širší rozhľad, obohatiť svoje poznatky, skúsenosti,
  • viac príležitostí uplatniť sa na trhu práce.

Pre absolventov inžinierskeho štúdia – externá forma, je určená pre absolventov II. stupňa vysokoškolského štúdia na technických a ekonomických fakultách.

• Ak vyučujete profesijné (odborné) predmety na strednej škole a nemáte pedagogickú spôsobilosť.
  • Ak chcete získať kvalifikačný predpoklad na výkon pracovnej činnosti v kategórii učiteľ na SOŠ.
  • Využite príležitosť rozšíriť si možnosti svojho profesionálneho uplatnenia získaním pedagogickej spôsobilosti vyučovať profesijné (odborné) predmety na SOŠ.
  • Možnosť osobného a profesionálneho rastu.

Prihlásiť sa môžete podaním prihlášky. Prihláška a viac informácií je dostupných na https://osv-ip.tuke.sk/

Kurz Vysokoškolská pedagogika pre učiteľov TUKE

Oddelenie spoločenských vied ÚJSŠ TUKE otvára v septembri 2024 nový – 16. ročník akreditovaného kurzu VŠP – Vysokoškolská pedagogika podľa štandardu IGIP (Internationale Gesellschaft für Ingenieurpädagogik) pre učiteľov TUKE. Po úspešnom absolvovaní môže frekventant na základe osvedčenia z kurzu VŠP získať medzinárodný certifikát a titul ING. PAED. IGIP.

Prihlásiť sa môžete podaním prihlášky. Viac informácii je dostupných na web stránke OSV ÚJSŠ:

Oddelenie spoločenských vied ÚJSŠ, TUKE
Email: slavka.krupasova@tuke.sk