Európsky deň žien a dievčat v IT

Dňa 27. apríla 2023 (štvrtok) spolu oslavujeme Európsky deň žien a dievčat v IKT. A tento rok sme sa rozhodli osláviť ho osobne, spolu so všetkými dievčatami, ktoré svet technológií zaujíma a chceli by sa o ňom dozvedieť viac, no aj s tými, ktoré ho vôbec nepoznajú, ale neboja sa výziev. (zobraziť viac)

Novovymenovaní profesori z TUKE

Dňa 12. apríla 2023 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 32 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach (zobraziť viac)

Veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu v Košiciach

Košice a ich širšie okolie sa budú v polovičke augusta (11. – 18. 8.) hemžiť orientačnými bežcami. Po 3 významných celosvetových akciách v minulosti (1988 – 5. kolo svetového pohára, 2006 – Akademické majstrovstvá sveta, 2012 – Juniorské majstrovstvá sveta) si tentokrát v nich dajú zraz na svojom šampionáte veteráni. Športovci, ktorí už majú svoje výkonnostné limity za sebou, no láska a vášeň k pohybu v neznámom teréne s mapou a buzolou v ruke im zostala. (zobraziť viac)

<<  <  ...  3  4  5  6  7  ...  >  >>