Výsledky súťaže CENA REKTORA TUKE 2020

Výsledky súťaže CENA REKTORA TUKE 2020

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku, komisia zložená prevažne z externých členov zodpovedne posúdila všetky predložené návrhy na ocenenie a rozhodla o výsledkoch súťaže nasledovne:

1. Cena rektora „Vedec TUKE za rok 2020“
Ocenenie získal prof. RNDr. Jozef Džurina, CSc., z FEI, za jeho výnimočný dlhoročný prínos v oblasti kvalitatívnej teórie diferenciálnych rovníc a ich aplikácií podložený vysokým počtom ohlasov.

2. Cena rektora „Vedec TUKE do 35 rokov za rok 2020“
Ocenenie získal Ing. Marián Holub, PhD., zo SvF, za jeho vynikajúcu vedeckovýskumnú, znaleckú a publikačnú činnosť v oblasti materiálového a environmentálneho inžinierstva v stavebníctve.

3. Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii "vedecká monografia v technických vedách" vydaná v roku 2020
Ocenenie získala monografia s názvom: Biomass and Carbon Fuels in Metallurgy
Autori: doc. Ing. Jaroslav Legemza, PhD., prof. Ing. Mária Fröhlichová, CSc., doc. Ing. Róbert Findorák, PhD., všetci z FMMR
rok vydania: 2020
vydavateľ: Taylor & Francis Group (CRC Press), ISBN 978-0-367-22242

4. Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii "vedecký článok" publikovaný v roku 2020
Ocenenie získal článok s názvom: Blockchain-Empowered Framework for Decentralized Network Management in 6G
Autori: doc. Ing. Juraj Gazda, PhD., z FEI, a kolektív autorov
rok vydania: 2020
časopis: IEEE Communications Magazine, (IF 11,1), vo WOS edícii Telecommunications je zaradený do Q1 a pozícií 4/90.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov nielen vo vedeckej oblasti. Ocenenia im budú odovzdané za prítomnosti pána rektora Dr. h. c. prof. h. c. prof. Ing. Stanislava Kmeťa, DrSc., a prorektora pre vedu, výskum a doktorandské štúdium prof. Ing. Iva Petráša, DrSc.