Udelenie Ceny sv. Gorazda študentovi TUKE

Udelenie Ceny sv. Gorazda študentovi TUKE

Študentovi Technickej univerzity v Košiciach Samuelovi Andrejčíkovi bola udelená Cena sv. Gorazda, ktorú udeľuje minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa študenta a študent TUKE bol vybraný z radov nominovaných študentov vysokých škôl.

Nominácia bola zdôvodnená tým, že Ing. Samuel Andrejčík študent tretieho stupňa vzdelávania na Fakulte elektrotechniky a informatiky TUKE reprezentoval Slovensko na paralympijských hrách v Tokiu v roku 2021 v boccii v kategórii BC4. Samuel Andrejčík získal na paralympijských hrách v Tokiu 2020 dve zlaté medaily v kategórii jednotlivci BC4 a v kategórii páry BC4. Celkovo je držiteľom štyroch paralympijských medailí vrátane troch zlatých a jednej striebornej (Tokio 2020 – 2 zlaté medaily, Rio 2016 – 1 zlatá a 1 strieborná medaila).

List od ministra školstva