Univerzita

TUKE predstavila projekt "TECHNICKÉ TALENTY 2020+"

Display portlet menu
Späť na oznamy

TUKE predstavila projekt "TECHNICKÉ TALENTY 2020+"

University Highlights

20. mája 2020 privítala Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach na svojej pôde novinársku obec s cieľom predstaviť projekt „Technické talenty 2020+“. Tlačovej konferencie sa zúčastnil rektor Technickej univerzity v Košiciach, prof. Stanislav Kmeť, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice James E. Bruno a dekanka FMMR doc. Iveta Vasková. Spoločnosť U.S.Steel Košice patrí k dlhodobým partnerom fakulty a projekt „Technické Talenty 2020+“ finančne podporuje. Študenti 3. a 4. ročníkov stredných škôl, ako aj všetci študenti Technickej univerzity v Košiciach majú tak jedinečnú príležitosť zapojiť sa do projektu vytvorením práce na jednu z daných tém:

  • Obehová ekonomika / Buď kreatívny v recyklácii
  • Materiály modernej doby /Steelový svet technológií
  • Energetika / Kde v pekle je energia?
  • Environmentálne inžinierstvo / Bráň zelenú hranicu
  • špeciálna kategória: Každá úspešná cesta sa začína správnym rozhodnutím.

Každý mesiac je vyhodnotených až dvanásť najlepších prác, ktoré sú ohodnotené finančnou odmenou 200 Eur. Projekt trvá od 1. januára 2020 do 31. októbra 2020 a študenti sa majú možnosť prihlásiť cez online formulár na stránke:
https://fmmr.sk/projekt-vzdelavania/.

V súčasnosti bolo odmenených už 37 študentov, z toho 22 stredoškolákov a 15 vysokoškolákov. Hlavným poslaním projektu je popularizovať vedu, aktívne zapojiť študentov stredných a vysokých škôl do objavovania vzrušujúcej stránky technických predmetov a pomáhať im porozumieť, akú majú úlohu Cieľom projektu zameraného na vzdelávanie na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie, príp. ďalších fakultách TUKE, s dôrazom na potreby priemyslu budúcnosti, je vytvorenie modelu podpory vzdelávania a prípravy študentov pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na technické vedy.

Záujem o tlačovú konferenciu prejavili viaceré slovenské médiá a my veríme, že aj s ich pomocou sa TUKE zoznámi s ďalšími šikovnými mladými vedcami. Doteraz ocenené práce ukázali, že veda, kreatívne nápady a nové myšlienky majú medzi študentami svoje miesto.

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data