TUKE sa v dňoch od 17. do 20. septembra 2024 zúčastnila na najväčšom európskom veľtrhu pre vzdelávanie vo francúzskom Toulouse

Back to notices

Messages

TUKE na EIAE 2024

Technická univerzita v Košiciach sa vďaka podpore rezortu školstva zúčastnila na tohtoročnej konferencii Európskej asociácie pre medzinárodné vzdelávanie EAIE 2024 vo francúzskom Toulouse. Ide o 34. ročník najväčšieho stretnutia zástupcov vysokých škôl v Európe. Hlavnými témami EAIE 2024 boli Internacionalizácia vzdelávania, inklúzia či globálne partnerstvá.

Slovenský národný stánok, ktorý bol jeden z najväčších na francúzskom veľtrhu, zabezpečilo pre vysoké školy Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Zavŕšilo tak tohtoročnú účasť vysokých škôl na všetkých dôležitých medzinárodných veľtrhoch pre vysokoškolské vzdelávanie (veľtrh APAIE 2024 v austrálskom Perthe, veľtrh NAFSA 2024 v americkom New Orleans, veľtrh EAIE 2024 vo francúzskom Toulouse). TUKE bola aktívnou súčasťou všetkých troch medzinárodných veľtrhoch v roku 2024.

Delegáciu rezortu školstva na tomto významnom podujatí viedol štátny tajomník Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Róbert Zsembera.

Viac informácií k EAIE 2024 nájdete na: https://www.eaie.org/events/toulouse.html

MonTueWedThuFriSatSun