Tréningový program Seeds for the future – Huawei 2022

Tréningový program Seeds for the future – Huawei 2022

Udalosti

Spoločnosť Huawei už niekoľko rokov poskytuje príležitosť pre vysokoškolských študentov z celého sveta zúčastniť sa na tréningovom programe Seeds for the future. Od roku 2020 prebieha iba online formou.

Hlavným cieľom programu je rozvíjať kvalifikované talenty v IT a v telekomunikačnom sektore a premosťovať komunikáciu medzi krajinami a kultúrami. Študenti sa počas intenzívneho 8-dňového online programu zúčastnili kurzov, workshopov a diskusií na témy ako umelá inteligencia, kybernetická ochrana alebo medzinárodný manažment.

Z Technickej univerzity v Košiciach sa tohto programu zúčastnili dvaja študenti z Fakulty elektrotechniky a informatiky Dávid Omasta študent inžinierskeho štúdia a Jakub Paranič študent bakalárskeho štúdia.

Každý deň mali študenti niekoľko hodín workshopov a seminárov o tom, ako fungujú, kam smerujú a aké sú perspektívy nových technológií. Vzdelávali sa v oblasti projektového manažmentu a tvorení biznis modelu, čo neskôr využili pri tvorení vlastného projektu. Počas trvania programu mali študenti za úlohu vytvoriť technologický koncept, ktorý bude riešiť každodenné problémy efektívne, rýchlo a udržateľne. Uplatnili tak vedomosti, ktoré nadobudli počas live webinárov, diskusií a lekcií z oblasti ako 5G, Cloud computing, AI a digital power.

Dávid Omasta: „Každý deň sme mali iný program s koordinátormi, ktorí nám virtuálne priblížili každodenný život v Číne a viedli nás k správnemu dosiahnutiu našich cieľov v projekte. Projekt by som odporúčal, mám z neho dobrý pocit, najviac sa mi na ňom páčila tímová spolupráca s ostatnými študentmi.

Zdroj: Huawei, TASR https://www.tasr.sk/ots/ots-ukoncili-sme-dalsi-uspesny-r/31866-clanok.html

Otvárací ceremoniál, stretnutie so študentami