Slovak University STARTUP CUP 2019

Slovak University STARTUP CUP 2019

Aj tento rok dominovali v celoslovenskej súťaži Slovak University STARTUP CUP 2019 startupy z TUKE, ktoré si odniesli prvenstvo v dvoch kategóriách z piatich.

Víťazom kategórie Životné prostredie, zelené technológie sa stal startup Greenspace (startup prezentoval Jozef Pavlinský z LF TUKE). Startup sa zaoberá novými technológiami dobíjania batérií elektromobilov a bezmotorových lietadiel.

Víťazom hlavnej ceny súťaže a zároveň aj víťazom kategórie Veda a medicínske technológie sa stal študentský startup CHECkuP/Cognitive Healthcare Platform/ (startup prezentoval Erik Kajáti z FEI KKUI TUKE). Startup ponúka riešenie, ako by mohli moderné technológie zlepšiť starostlivosť o chorých a nevládnych ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc ošetrovateľov.

Päťdesiatosem projektov z celého Slovenska a inovatívne nápady v piatich kategóriách. Ťah na vysokoškolákov nie je náhodný. „Títo ľudia majú budúcnosť, treba ich podporovať, treba podporovať ich nápad,“ uviedol výkonný predseda Junior Chamber International Slovakia Marián Meško.

Blahoželáme!