Pozvánka na online Sériu workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe

Pozvánka na online Sériu workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe

Snaha Európskej únie o presadzovanie rodovej rovnosti vo vede a výskume vyvrcholila zaradením inštitucionalizovaného plánu rodovej rovnosti medzi kritériá vyžadované v rámci programu EÚ Horizon Europe. Mnohé slovenské univerzity a výskumné inštitúcie dnes stoja pred výzvou, ako takýto plán pripraviť. Ponúkame Vám ucelenú sériu štyroch online workshopov, ktorá Vás oboznámi nielen s teoretickými východiskami problematiky, ale aj poskytne praktické odporúčania, ako plán rodovej rovnosti zostaviť.

Sprievodkyňami na ceste k rodovej rovnosti Vám budú odborníčky, ktorých mená nájdete v prílohe. Tešíme sa, že Vám môžeme sprostredkovať praktické skúsenosti nielen zo Slovenska, ale i z Českej republiky, Poľska, Nemecka a tiež pohľad Európskej komisie. Marcela Linková, Ph.D., predsedkyňa ERAC Standing Working Group on Gender in Research and Inovation, nám porozpráva o rodovej rovnosti v európskej vede a zodpovie naše otázky.

Podrobnejšie informácie o programe jednotlivých workshopov a registráciu na ne nájdete na stránke Séria workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe.

Príloha: Zoznam prezentátoriek pre sériu workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe.

Účasť je možná len na základe registrácie, po zaslaní vyplneného a podpísaného skenu informovaného súhlasu a je bezplatná.