Pozvánka na webinár „Cirkulárna ekonomika a príležitosti pre Európsku zelenú dohodu“

Display portlet menu

V rámci aliancie Ulysseus (www.ulysseus.eu) a jej satelitného projektu COMPASS štartuje séria webinárov zameraných na aktuálne tematické priority Európskej únie ako digitalizácia, cirkulárna, zelená a strieborná ekonomika, smart mestá, kultúrne dedičstvo a ďalšie. Webináre budú organizovať inovačné huby jednotlivých partnerských univerzít aliancie.

Dovoľte nám pozvať Vás na webinár „Cirkulárna ekonomika a príležitosti pre Európsku zelenú dohodu“, ktorý sa uskutoční v pondelok 29.11.2021 o 14:00 hod. Webinár pripravuje Inovačný hub pre potravinárstvo, biotechnológie a cirkulárnu ekonomiku pri inštitúte MCI | The Entrepreneurial School (Innsbruck).

Témy webináru: Čo zmení Európska zelená dohoda (Green Deal)? Cieľom dohody je čeliť klimatickým zmenám, zhoršujúcemu sa životnému prostrediu a transformovať EÚ na modernú a konkurencie schopnú ekonomiku. Udržateľné stratégie, ako napr. prechod na cirkulárnu ekonomiku, umožnia dosiahnuť klimatickú neutralitu a zabránia strate biodiverzity. Zároveň sa zníži tlak na prírodné zdroje a podporí sa udržateľný rast a tvorba pracovných miest. Akým spôsobom však dohoda ovplyvní legislatívu v členských krajinách EÚ? Umožní cirkulárna ekonomika zvládnuť tieto výzvy? Ako môžu firmy a univerzity aktívne prispieť k tejto problematike?

Webinár sa bude konať v angličtine a jeho predpokladané trvanie je 1,5 hod. Účasť je bezplatná, s potrebnou registráciou na adrese: https://ulysseus.eu/circular­‑economy­‑and­‑opportunities­‑for­‑the­‑european­‑green­‑deal­‑webinar/.

Ulysseus TUKE tím
ulysseus@tuke.sk