Osobnosť vedy a techniky 2017

Osobnosť vedy a techniky 2017

Udeľovanie ocenení za výsledky v oblasti vedy a techniky – Cena za vedu a techniku je jedným z najvýznamnejších podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Hlavným odkazom podujatia je uznanie a ocenenie práce slovenských vedcov za ich osobitý význam pre rozvoj spoločnosti.

Oceniť prácu vedeckovýskumných pracovníkov za ich prínos v oblasti vedy, techniky či inovácií bol cieľ slávnostného večera pri príležitosti vyhlásenia výsledkov Ceny za vedu a techniku. Podujatie sa konalo 9. novembra 2017 v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave na Župnom námestí a bolo vyvrcholením celoslovenského Týždňa vedy a techniky 2017.

Ocenenie získal Dr.h.c. prof. Ing. Jozef Živčák, PhD., z Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania, Strojnícka fakulta TUKE, a to v kategórií Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky za dlhoročnú koordináciu výskumu, vývoja, výroby a implementácie  implantátov šitých na mieru  a vyrobených aditívnymi technológiami.

Rozhovor s oceneným prof. Jozefom Živčákom

Laudatio