Novovymenovaní profesori z TUKE

Novovymenovaní profesori z TUKE

Dňa 26. marca 2024 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 39 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach:

• prof. Ing. Miroslav Pástor, PhD., zo Strojníckej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „aplikovaná mechanika“
  • prof. Ing. Radoslav Delina, PhD., z Ekonomickej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „financie, bankovníctvo a investovanie“

Počas príhovoru novovymenovaným profesorom pani prezidentka uviedla, že titul profesora znamená záväzok, že sú pripravení odovzdať to najlepšie zo seba – študentom aj spoločnosti. Tiež, že tomuto cieľu budú venovať čas, energiu, odborné a tvorivé schopnosti, svoj osobnostný i kreatívny potenciál.

Blahoželáme!