Novovymenovaní profesori z TUKE

Novovymenovaní profesori z TUKE

Dňa 22. apríla 2021 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 27 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach:

• prof. Ing. Silvia Vilčeková, PhD., zo Stavebnej fakulty TUKE, vymenovaná v odbore HKaIK „pozemné stavby“,
  • prof. Ing. Robert Grega, PhD., zo Strojníckej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „časti a mechanizmy strojov“,
  • prof. Ing. Dušan Kudelas, PhD., z Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „získavanie a spracovanie zemských zdrojov“,
  • prof. Ing. Jozef Kuľka, PhD., zo Strojníckej fakulty TUKE, vymenovaný v odbore HKaIK „dopravné stroje a zariadenia“ na STU v Bratislave.

Pani prezidentka počas príhovoru požiadala novovymenovaných profesorov, aby svoj dnešný úspech nepovažovali za zavŕšenie svojho akademického pôsobenia, ale za jeho nový, ešte významnejší začiatok.

Vďaka vášmu vzdelaniu, vedeckým schopnostiam, kreativite a skúsenostiam môžete vychovávať, kultivovať a inšpirovať našu mladú vysokoškolskú generáciu, aby v čase, ktorý príde, prevzala zodpovednosť za úspešný vývoj našej krajiny.

Blahoželáme!