Naši študenti sa ako prví zo Slovenska zúčastnili súťaže Pneumobil v Maďarsku

Naši študenti sa ako prví zo Slovenska zúčastnili súťaže Pneumobil v Maďarsku

V dňoch 10-12.5.2018 sa v Egeri (HU) uskutočnil 11. ročník súťaže vozidiel poháňaných stlačeným vzduchom „Pneumobil 2018“. Do súťaže sa mali možnosť prihlásiť študentské tímy z celého sveta. Koncepcia automobilu vychádza z pomerne prísnych pravidiel súťaže International Aventics Pneumobile Competition 2018 (www.pneumobil.hu). Súťaže sa zúčastnilo 51 tímov z celej Európy.

Naši mechatronici zo Strojníckej fakulty dosiahli maximálnu rýchlosť 30,6 km/h a dokázali prejsť 3075 m.

Pneumobil TUKE SjF je prvý automobil tohto typu vyrobený na Slovensku. Automobil má trojkolesový podvozok s 26” kolesami a je poháňaný pneumatickým trojvalcovým motorom s objemom 1885 cm3. Ako médium je použitý stlačený vzduch. Emisie z takéhoto automobilu sú prakticky nulové a teda vôbec neznečisťuje životné prostredie.

Bližšie informácie: http://www.sjf.tuke.sk/km/20-frontpage/386-pneumobil-2018