Čestná cena predsedu KSK putovala na TUKE

Čestná cena predsedu KSK putovala na TUKE

Z dôvodu epidemiologickej situácie a predĺženia núdzového stavu sa udeľovanie cien Košického samosprávneho kraja (KSK), ktoré je pravidelne spojené so slávnostným ceremoniálom, presunulo z decembra 2020 na 4. september tohto roka. Slávnostný galavečer sa konal v Štátnom divadle v Košiciach. Ocenenie si prevzalo 19 osobností a dva kolektívy z Košického kraja.

Čestnú cenu predsedu KSK získal kolektív Strojníckej fakulty TUKE za inovácie výskumného a výrobného programu na zariadenia a pomôcky pre boj s koronavírusom.

Ocenenie z rúk predsedu kraja Rastislava Trnku prevzal dekan SjF TUKE prof. Jozef Živčák. Pri preberaní ocenenia bolo zvýraznených niekoľko hlavných dôvodov udelenia ocenenia:

• rýchla reakcia fakulty na situáciu spojenú s pandémiou,
  • výskum, vývoj a výroba zariadení na ochranu proti koronavírusu,
  • zriadenie Inovačného centra pre vývoj respirátorov a iných ochranných pomôcok,
  • výrazné prispenie k ochrane zdravia tých, ktorí počas pandémie bojovali v prvej línii,
  • vývoj elektrického reaktora, ktorý vytvára sterilne čistý vzduch a zničí všetky baktérie.

Blahoželáme!