Univerzita

Oznamy

Zlaté krídla 2022

Správy

Dlhoročná a jedinečná anketa Zlaté krídla prináša monžnosť vyjadriť naše poďakovanie všetkým pilotom, vedcom a pedagogickým pracovníkom, konštruktérom ale aj inštitúciám slovenského letectva. (zobraziť viac)

Novovymenovaní profesori z TUKE

University Highlights

Dňa 31. augusta 2022 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 22 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesorkami a profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach. (zobraziť viac)

Rozvojový projekt InterTUKE umožnil študentom TUKE reprezentovať svoju univerzitu na medzinárodnom podujatí vo Fínsku

Správy

V mesiaci jún organizovala Haaga Helia University of Applied Sciences, partnerská univerzita TUKE v aliancii Ulysseus, medzinárodné podujatie Letná škola Entre Camp pre študentov vysokých škôl s cieľom rozvíjať ich podnikateľské zručnosti, prispieť k rozvoju regiónov resp. spoločnosti a napomôcť zmenšovaniu medzery v zručnostiach a znalostiach. (zobraziť viac)

Novovymenovaní profesori z TUKE

University Highlights

Dňa 13. júla 2022 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 27 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach (zobraziť viac)

Citython po prvýkrát v Košiciach

Správy

V smart budove Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM sa počas prvého prázdninového víkendu od 1. do 3. júla 2022 stretlo viac ako 100 mladých ľudí z ôsmych krajín, ktorí majú záujem o riešenie problémov spojených s kvalitou života v Košiciach. V priebehu troch dní hľadali kreatívne riešenia na podporu inovácií mesta Košice. Trojdňové medzinárodné podujatie Citython sa organizuje každý rok v troch európskych mestách a tento rok svoje čestné miesto zaujali aj Košice. Svojou multikulturálnou účasťou a záujmom z krajín ako Nepál, Izrael, Ukrajina či Nemecko prekonali všetky očakávania. (zobraziť viac)

<<  <  ...  6  7  8  9  10  >  >>

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data