Univerzita

Oznamy

Rozvojový projekt InterTUKE umožnil študentom TUKE reprezentovať svoju univerzitu na medzinárodnom podujatí vo Fínsku

Správy

V mesiaci jún organizovala Haaga Helia University of Applied Sciences, partnerská univerzita TUKE v aliancii Ulysseus, medzinárodné podujatie Letná škola Entre Camp pre študentov vysokých škôl s cieľom rozvíjať ich podnikateľské zručnosti, prispieť k rozvoju regiónov resp. spoločnosti a napomôcť zmenšovaniu medzery v zručnostiach a znalostiach. (zobraziť viac)

Novovymenovaní profesori z TUKE

University Highlights

Dňa 13. júla 2022 si z rúk pani prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej prevzalo vymenúvacie dekréty v odboroch habilitačného konania a inauguračného konania (HKaIK) 27 nových vysokoškolských profesoriek a profesorov. Medzi novovymenovanými profesormi boli aj členovia akademickej obce Technickej univerzity v Košiciach (zobraziť viac)

Citython po prvýkrát v Košiciach

Správy

V smart budove Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM sa počas prvého prázdninového víkendu od 1. do 3. júla 2022 stretlo viac ako 100 mladých ľudí z ôsmych krajín, ktorí majú záujem o riešenie problémov spojených s kvalitou života v Košiciach. V priebehu troch dní hľadali kreatívne riešenia na podporu inovácií mesta Košice. Trojdňové medzinárodné podujatie Citython sa organizuje každý rok v troch európskych mestách a tento rok svoje čestné miesto zaujali aj Košice. Svojou multikulturálnou účasťou a záujmom z krajín ako Nepál, Izrael, Ukrajina či Nemecko prekonali všetky očakávania. (zobraziť viac)

Stretnutie predstaviteľov projektu TRIGGER

Správy

V dňoch 2. – 4.3. 2022 navštívili Technickú univerzitu v Košiciach predstavitelia partnerských inštitúcií v Erasmus+ projekte TRIGGER, ktorý sa zaoberá podporou podnikateľských zručností študentov vysokých škôl a ich zamestnateľnosti v Kazachstane, Uzbekistane a Tadžikistane. (zobraziť viac)

Výzva na predkladanie návrhov na kandidátov na členov Správnej rady TUKE

Správy

Členmi Správnej rady TUKE sa môžu podľa § 40 ods. 3 Zákona o vysokých školách stať najmä významné vedecké osobnosti alebo umelecké osobnosti, predstavitelia verejného života na celoštátnej úrovni alebo na regionálnej úrovni a významní predstavitelia podnikateľskej oblasti v súlade s poslaním TUKE alebo osoby, ktoré majú skúsenosti v oblasti nakladania s majetkom a finančnými prostriedkami právnickej osoby. (zobraziť viac)

<<  <  ...  2  3  4  5  6  ...  >  >>

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data