Oznamy

Pozvánka na online Sériu workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe

Snaha Európskej únie o presadzovanie rodovej rovnosti vo vede a výskume vyvrcholila zaradením inštitucionalizovaného plánu rodovej rovnosti medzi kritériá vyžadované v rámci programu EÚ Horizon Europe. Mnohé slovenské univerzity a výskumné inštitúcie dnes stoja pred výzvou, ako takýto plán pripraviť. Ponúkame Vám ucelenú sériu štyroch online workshopov, ktorá Vás oboznámi nielen s teoretickými východiskami problematiky, ale aj poskytne praktické odporúčania, ako plán rodovej rovnosti zostaviť. (zobraziť viac)

Aliancia Ulysseus sa podieľa na Európskej noci výskumníkov sériou videorozhovorov so svojimi vedcami

Médiá

Európska univerzita Ulysseus sa 24. septembra 2021 zapojí do Európskej noci výskumníkov – každoročnej akcie, koordinovanej v rámci programu Marie Skłodowska-Curie. Cieľom akcie je umožniť verejnosti spoznať vedecké a výskumné aktivity, vedcov a výskumníkov za nimi, ukázať ich dôležité miesto v modernej spoločnosti a prínosy ich práce pre každodenný život. Iniciatíva prepojí fyzické a online aktivity realizované súčasne v 371 mestách Európy. (zobraziť viac)

Cena za transfer technológií na Slovensku 2021

Súťaž je určená pre inovácie, technické riešenia a ich pôvodcov ako aj počiny s prínosným vplyvom v oblasti transferu technológií na Slovensku pochádzajúcich výhradne zo slovenských verejných vysokých škôl, Slovenskej akadémie vied a rezortných výskumných ústavov. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  5  ...  >  >>