Oznamy

VYHLÁSENIE TUKE

Vedenie Technickej univerzity v Košiciach a zástupcovia jej akademickej obce vyjadrujú podporu uzneseniam akademickej obce Univerzity Komenského prijatých dňa 11. 10. 2021, v ktorých sa vyjadrujú vážne obavy o budúcnosť slovenského vysokého školstva. (zobraziť viac)

Cenu Jána Bahýľa získal kolektív z TUKE

University Highlights

Kolektívu z Technickej univerzity v Košiciach bola udelená Cena Jána Bahýľa za patent č. 288407 s názvom Spôsob zneškodňovania siníc v stojatých vodách a zariadenie na jeho uskutočnenie. Pôvodcami patentu sú: prof. Ing. Dušan Šebo, PhD., Dr. h. c. mult. prof. Ing. Miroslav Badida, PhD., doc. Ing. Juraj Šebo, PhD. a Ing. Monika Fedorčáková, PhD. zo Strojníckej fakulty TUKE. (zobraziť viac)

Pozvánka na online Sériu workshopov o rodovej rovnosti pre Horizon Europe

Snaha Európskej únie o presadzovanie rodovej rovnosti vo vede a výskume vyvrcholila zaradením inštitucionalizovaného plánu rodovej rovnosti medzi kritériá vyžadované v rámci programu EÚ Horizon Europe. Mnohé slovenské univerzity a výskumné inštitúcie dnes stoja pred výzvou, ako takýto plán pripraviť. Ponúkame Vám ucelenú sériu štyroch online workshopov, ktorá Vás oboznámi nielen s teoretickými východiskami problematiky, ale aj poskytne praktické odporúčania, ako plán rodovej rovnosti zostaviť. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  5  ...  >  >>