Univerzita

TU-KART 2017

Po úspešnom nultom ročníku sa na pôdu Technickej univerzity v Košiciach vrátili jedinečné preteky na motokárach pod názvom TU-KART.

17. októbra 2017 sa na štart proti sebe postavili najlepší jazdci, ktorí sa prebojovali cez kvalifikáciu na okruhu Cassovia Ring. Zapojiť sa mohli študenti denného a externého štúdia, ktorým na začiatku pretekov urobil podrobnú inštruktáž najlepší slovenský automobilový pretekár a ambasádor týchto pretekov Maťo Homola. Z 280 kvalifikovaných vysokoškolákov sa na štart napokon postavilo 64 najlepších študentov a 12 najlepších študentiek. Tento rok bola dráha postavená mimoriadne technicky a navyše sa za chyby nekompromisne rozdávali aj penalizácie.

Najrýchlejším mužom na okruhu sa napokon stal Róbert Ballo, ktorý stanovil rekord 46,52 sekundy a prezradil aj recept na úspech:
Veľmi nápomocné boli tipy od Maťa Homolu. Zhodou okolností som bol v prvom rade, keď Maťo vysvetľoval ako najefektívnejšie a najrýchlejšie prejsť každú zákrutu.
Celkovým šampiónom TU-KART sa však stal Tomáš Cifranič, ktorého najlepší čas bol 47,128. Ako ale aj sám povedal, za úspech vďačí pravidelnému tréningu.

Medzi ženami si titul odniesla Denisa Starinská. Jej parádny čas 49,65 sekundy strčil do vrecka aj väčšinu chlapcov. Spomedzi prvákov sa najlepšie umiestnil Martin-Syc Kriváň (48,826 s).

No a čo by to boli za preteky, keby sa na štart nepostavil aj sám ambasádor podujatia Maťo Homola? V dueli sa stretol s víťazom nultého ročníka Lukášom Benedikom, ktorého napokon porazil až v treťom kole len o pár stotín sekundy.