Univerzita

Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne 2018

Display portlet menu

Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne 2018

Technická univerzita v Košiciach sa v dňoch 1. - 5. októbra prezentuje na Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu (MSV) v Brne, ktorý sa považuje za najvýznamnejší priemyselný veľtrh v strednej Európe. Každoročná účasť na veľtrhu je viac ako 1.600 vystavovateľov a 80.000 návštevníkov. Návštevnosť je vysoko odborná: 79% návštevníkov rozhoduje alebo spolurozhoduje o investíciách a nákupoch, tretina patrí k vrcholovému manažmentu. Ako hlavný prínos veľtrhu vníma viac ako polovica návštevníkov novinky, nové technológie a kontakty.

MSV je tradične venovaná vysoká mediálna pozornosť. Na podujatie sa akredituje sa cez štyristo novinárov. Súčasťou veľtrhu je špičkový sprievodný program odborných konferencií, seminárov a workshopov na aktuálne technické, obchodné a ekonomické témy.

V našej expozícii môžu návštevníci vidieť autíčko na vodíkový pohon s uskladnením vodíka v nádobe s MH a jedinečné implantáty z portfólia Strojníckej fakulty TUKE. Expozícia našej univerzity zaujala aj samotných predsedov vlád Slovenskej a Českej republiky. Slovenský premiér Peter Pellegrini vyzdvihoval vysokú odbornú úroveň našich vystavovaných exponátov a jedinečný prínos pre spoločenskú a odbornú prax. Prisľúbil zároveň podporu pre inovatívne projekty TUKE.

Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne 2018

Display portlet menu