Studies

Aktuality pre študentov

Krátke správy - Haló TU (1 - 2021/2022)

Posilňovanie medzinárodných partnerstiev TUKE, Juniáles Strojníckej fakulty TUKE 2021, Letecká fakulta aj Fakulta umení majú nového dekana, Online Detská univerzitaTUKE 2021, Otvorenie Laboratória pre výskum a inovácie batérií, Doktorand TUKE sa stal paralympijským víťazom. (show more)

Dvadsať rokov florbalu na TUKE - Halo TU (1 - 2021/2022)

Florbalový klub Akademik TU Košice si tento rok pripomína 20 rokov svojej existencie. História klubu Akademik TU Košice sa začala oficiálne písať v roku 2001, keď sa niekoľko študentov prevažne z prostredia internátov na Jedlíkovej zúčastnilo prvého florbalového turnaja, ktorý organizovala KTV TUKE. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Marketing, Software Development and Business Analytics. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Digital Marketing, HR and Software Development. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Digital Marketing, Customer Experience and Software Development. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Engineering, Pharmacy and Data Science. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Engineering, Data Science, Marketing and Video Production. (show more)

ESPA

New opportunities for students, exchange students and ERASMUS+ grant holders in Marketing, Data Science and IT. (show more)

<<  <  1  2  3  4  >  >>