Štúdium

Aktuality pre študentov

Letná IT akadémia pre deti z Luníka IX (Haló TU 1 - 2021/2022)

V Košice IT Valley patril posledný júlový týždeň Letnej akadémii detí z Luníka IX. Košice IT Valley pripravilo v priestoroch Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM, ktorý bol partnerom aktivity, letné popoludnia digitálnej zručnosti. Letná IT akadémia bola organizovaná spoločne s občianskym združením ETP Slovensko. (zobraziť viac)

Športové leto s TUKE 2021 (Haló TU 1 - 2021/2022)

Katedra telesnej výchovy TUKE organizovala v úvode júla už tradične prímestské športové tábory „Športové leto s TUKE“. Na v poradí už šiestom ročníku tejto aktivity sa počas dvoch týždňov vystriedala takmer stovka športuchtivých detí. V porovnaní s minulými ročníkmi bol tento obohatený o tematické športové tábory – Futbalové a Florbalové leto s TUKE. (zobraziť viac)

Realita digitálneho sveta (Haló TU 1 - 2021/2022)

Dištančná forma výučby nesporne znásobila čas, ktorý trávime v digitálnom svete. Aké sú jeho pozitívne stránky a ako naopak vyzerá jeho odvrátená tvár? Mladí dizajnéri z ateliéru Vizuálna komunikácia, Fakulta umení TUKE, na tieto otázky zareagovali prostredníctvom plagátu, grafickej skratky, animácie, autorskej knihy alebo typografickej kompozície kreatívne a neraz aj kriticky. (zobraziť viac)

Prvý vodíkový autobus vyrobený na Slovensku - Haló TU (1 - 2021/2022)

Dekan Strojníckej fakulty TUKE Dr. h. c. mult. prof. Ing. Jozef Živčák, PhD., MPH v utorok 3. 8. 2021 spolu s konateľom firmy ROŠERO Ladislavom Pavlanským slávnostne odovzdal prvý slovenský vodíkový autobus za účasti podpredsedu vlády Richarda Sulíka a rektora Technickej univerzity v Košiciach generálnemu riaditeľovi CVTI prof. Jánovi Kyselovičovi. (zobraziť viac)

Smart People for Smart City - Haló TU (1 - 2021/2022)

Dňa 19. 7. 2021 sa konal v priestoroch UVP TECHNICOM workshop organizovaný v spolupráci TUKE a spoločnosti HUAWEI týkajúci sa aktivít tejto spoločnosti v oblasti riešení pre „smart mesto“. V rámci workshopu prebehlo aj vyhodnotenie najlepších bakalárskych a diplomových prác z TUKE riešených v oblasti umelej inteligencie, ktoré boli ocenené spoločnosťou HUAWEI. (zobraziť viac)

<<  <  1  2  3  4  >  >>