TUKE akademickí majstri Slovenska

TUKE akademickí majstri Slovenska

Športový areál STU Bratislava sa stal v dňoch 5.-6. júna miestom konania finálového turnaja Akademických majstrovstiev Slovenska vo futbale. Medzi finalistami STU Bratislava, UMB Banská Bystrica, a SPU Nitra naši študenti nenašli premožiteľa a po semifinálovom víťazstve 5:3 s SPU Nitra a náročnom finálovom súboji s UMB Banská Bystrica a výhrou 2:1 zdvihli nad hlavy víťaznú trofej. Technickú univerzitu v Košiciach reprezentovali títo študenti:

ĎURÁK TOMÁŠ
VAŠKO PETER
VAŇO MARTIN
AĽUŠIK DANIEL
HARVILA ŠTEFAN
CAPÍK JAKUB
DROZD JÁN
NOVOTNÝ DOMINIK
KOLEK DUŠAN
KACVINSKÝ MATÚŠ
MIROSSAY MIROSLAV
SMETANKA KRISTIÁN
VYSOČAN MICHAL

Trénermi nášho výberu boli odborní asistenti z Katedry telesnej výchovy Mgr. MATEJ TIMKOVIČ a Mgr. ĽUBOŠ VOJTAŠKO, PhD.

V dňoch 7.-8.6.2018 sa v Bratislave uskutočnili Akademické majstrovstvá Slovenska v beachvolejbale. Technickú univerzitu reprezentovala študentka Ekonomickej fakulty Silvia Murínová, ktorá so svojou spoluhráčkou Barborou Tokošovou jasne dominovali, keď počas turnaja nenašli premožiteľky a bez straty setu získali titul Akademický majster Slovenska.

Akademický šestkový volejbal mal svoj vrchol v dňoch 30.-31.5.2018  v Žiline, za účasti štyroch univerzít: UK Bratislava, TU Košice, Žilinská univerzita a SPU Nitra.  Turnaj sa hral systémom každý s každým. Študenti TUKE po dvoch víťazstvách a jednej prehre skončili na druhom mieste.

Konečné poradie:

1. UK Bratislava
  2. TU Košice
  3. UNIZA
  4. SPU Nitra

Technickú univerzitu v Žiline reprezentovali: Jozef Janko, Eduard Pizur, Tomáš Miščík, Martin Kopka, Benjamin Boroš, Peter Petkáč, Daniel Harvilik, Martin Breznanik a Ján Bittner.

Trénerom oboch družstiev bol odborný asistent z Katedry telesnej výchovy Mgr. Peter Murín.