Otvorenie unikátneho digitálneho centra na TUKE

Otvorenie unikátneho digitálneho centra na TUKE

Dňa 25.5.2022 prebehlo na Fakulte baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológii  (FBERG) v priestoroch Deliusovho pavilónu, PK19 slávnostné otvorenie nového virtuálneho laboratória „EXCELENTNÉ DIGITÁLNE CENTRUM“ (EDC), ktoré bolo zriadené z kapacitných projektov Výskumnej agentúry.

Otvorenie unikátneho digitálneho centra

FBERG tak nadväzuje na odkaz Banskej akadémie v B. Štiavnici, ktorý siaha do 18. storočia. V súčasnosti fakulta zastáva významné miesto medzi európskymi banskými akadémiami. Vedecko­‑výskumná činnosť fakulty je zameraná na oblasť základného a aplikovaného výskumu, ktorý v plnej miere odráža potreby našej spoločnosti. Ide napríklad o skúmanie hlbinnej stavby Karpát, problémov životného prostredia spojených s hydrogeologickými a inžiniersko­‑geologickými faktormi, problematiku svahových deformácií a iných geohazardov, ako aj ochranu podzemných vôd, či metódy sanácie ekologických havárií. Veľký dôraz sa kladie aj na výskum globálnych zmien, vrátane klimatických pomerov.

Viac informácií: https://uvptechnicom.sk/otvorenie-unikatneho-digitalneho-centra-na-tuke/