22. Vedecké podujatie IEEE SAMI 2024

22. Vedecké podujatie IEEE SAMI 2024

Vedecké podujatie IEEE 22nd World Symposium on Applied Machine Intelligence and Informatics (SAMI 2024) sa konalo 25. – 27. januára 2024 ako jedna z platforiem dlhoročnej spolupráce medzi Technickou univerzitou v Košiciach a Óbuda University v Budapešti.

Konferencia prebiehala počas troch dní s celkovo 88 prijatými článkami a 112 účastníkmi z dvadsiatich krajín. Na otváracom ceremoniáli zastupoval vedenie TUKE prorektor pre zahraničné vzťahy a mobilitu prof. Ing. Ján Piteľ, PhD. Na večernej recepcii vystúpil s príhovorom rektor TUKE prof. Ing. Peter Mésároš, PhD., ktorý ocenil prínosy vzájomnej spolupráce. Banketu v druhý deň konferencie sa zúčastnil aj profesor Liberios Vokorokos, dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE, ktorý spolu s profesorom Imrem Rudasom z Óbuda University odovzdali cenu Baltazára Frankoviča 2 doktorandom: Máté Érsok z Óbuda University a Dávid Vaľko z Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE.