Šport na TUKE

Technická univerzita ponúka študentom a zamestnancom možnosť športového vyžitia v niekoľkých sférach. Nosnú činnosť v oblasti rekreačného športu a telesnej výchovy zabezpečuje Oddelenie akademického športu (Ústav jazykov, spoločenských vied a akademického športu TUKE).

ODDELENIE AKADEMICKÉHO ŠPORTU TUKE

Oddelenie akademického športu TUKE (doteraz Katedra telesnej výchovy) ponúka študentom pestrý program výučby telesnej výchovy, ktorý by spĺňal ich očakávania a pre zamestnancov široké možnosti pohybových aktivít a relaxácie. Jej úlohou je aj aktívne pôsobenie na zlepšenie fyzickej zdatnosti a výkonnosti študentov s cieľom transferu aktívneho životného štýlu do ďalšieho života.

Oddelenie akademického športu TUKE tiež zabezpečuje prípravu a reprezentáciu školy najvyspelejšími športovcami na vysokoškolských podujatiach (Finále univerzít, Akademické majstrovsvá Slovenska, Slovenská univerziáda). Organizuje aj jednorazové akcie (vodácke, plavecké, lyžiarsky, cykloturistické telovýchovné kurzy) a súťaže podľa kalendára športových podujatí.

Technická univerzita tiež venuje pozornosť vrcholovému športu, kde prostredníctvom klubov a oddielov realizuje športovú činnosť vo viacerých športových odvetviach.

Slávia TUKE

FaBK ATU Košice

FaBK ATU Košice logo

Akademik TU

Akademik TU logo

ŠK UNI Košice

ŠK UNI Košice logo

SLÁVIA TUKE - športová organizácia - členstvo v občianskom združení zameranom na športovú činnosť pre študentov a zamestnan­cov TUKE - aktívna športová činnosť.

ŠPORTOVÉ AKCIE NA TECHNICKEJ UNIVERZITE
  • Univerzitné dni s aerobikom

• Zlatý košík v bedmintone

• Yonex cup

• Salibandy cup vo florbale

• Exel cup vo florbale

• Beh o pohár dekanky FMMR

• Pohár rektora TU v orientačnom behu

• Plavecká stovka

• Športový deň detí

• Mix turnaj vo volejbale

• Košický Trojkráľový beh

• Beach volejbalový turnaj

• Turnaj v malom futbale o Pohár dekana EkF TUKE

• Pohár dekana SjF TUKE vo futbale

• Pohár rektora TUKE vo futbale a futsale

• Turnaj študentov v tenise „majster TUKE"

• Vianočný turnaj študentov v tenise

• Bowling TUKE Tour

• Mikulášsky mix vo volejbale

• Vianočný turnaj vo futbale

• Športové leto s TUKE

• Turnaj v minifutbale o putovný pohár dekana LF TUKE

PRENÁJOM ŠPORTOVÝCH OBJEKTOV

Technická univerzita v Košiciach ponúka na prenájom telovýchovné a športové objekty.
Rezervácia športovísk na TUKE je dostupná na nasledujúcich stránkach.