Výsledky súťaže CENA REKTORA TUKE 2019

Výsledky súťaže CENA REKTORA TUKE 2019

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku, komisia zložená prevažne z externých členov preštudovala všetky predložené návrhy na ocenenie a rozhodla o výsledkoch súťaže nasledovne:

1. Vedec TUKE za rok 2019
Do súťaže nebola doručená žiadna nominácia na ocenenie Vedec TUKE za rok 2019.

2. Vedec TUKE do 35 rokov za rok 2019
Komisia zodpovedne posúdila predložené nominácie a rozhodla sa cenu Vedec TUKE do 35 rokov za rok 2019 neudeliť.

3. Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii "vedecká monografia v technických vedách" vydaná v roku 2019
Ocenenie získala monografia s názvom: Green Roofs and Water Retention in Košice, Slovakia
Autori: Ing. arch. Zuzana Poórová, PhD., prof. Ing. Zuzana Vranayová, CSc.
rok vydania: 2019
vydavateľstvo: Springer

4. Cena rektora za publikačnú činnosť v kategórii "vedecký článok" v roku 2019
Ocenenie získal článok s názvom: Ensemble feature selection using election methods and ranker clustering
Autori: doc. Ing. Peter Drotár, PhD., Ing. Matej Gazda, prof. Ing. Liberios Vokorokos, PhD.
rok vydania: 2019,
časopis: Information Sciences, vol. 480, (IF 5,52), Elsevier.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov nielen vo vedeckej oblasti. Ocenenia budú odovzdané na najbližšom zasadnutí Vedeckej rady Technickej univerzity v Košiciach.

V Košiciach 6.11.2019