Univerzita

TUKE získala certifikát so značkou kvality EUR-ACE

Display portlet menu
Späť na oznamy

TUKE získala certifikát so značkou kvality EUR-ACE

University Highlights

Stavebná fakulta Technickej univerzity v Košiciach získala za svoj študijný program Pozemné stavby certifikát so značkou kvality EUR-ACE. Certifikát garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu.

Certifikát tiež potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Prvé slávnostné odovzdanie prvých certifikátov so značkou kvality EUR-ACE študijným programom na Slovensku bolo 7. septembra 2017. Odovzdanie ďalšieho, v poradí piateho certifikátu (tretieho pre TUKE) so značkou kvality, bolo vo štvrtok 14. júna v Bratislave. Hlavnou podmienkou pre získanie certifikátu bolo vykonanie pilotných akreditácií, ktoré sa úspešne realizovalo na TUKE.

Značka EUR-ACE® je Európskou komisiou zahrnutá medzi “European Quality Labels”, čo garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu, pričom potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Medzinárodná akreditácia je trendom, ktorý bol prezentovaný v Programovom vyhlásení vlády SR (časť VŠ) s cieľom zabezpečenia nezávislého hodnotenia úrovne poskytovaného vysokoškolského vzdelávania z pohľadu zaistenia kvality v európskom vysokom školstve.

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data