Tréningový program Seeds for the Future - Huawei

Tréningový program Seeds for the Future - Huawei

Udalosti

Dvaja študenti Technickej univerzity v Košiciach sa v októbri zúčastnili v Číne druhého ročníka IT Talent programu Seeds For The Future organizovaného spoločnosťou Huawei, ktorá sa touto cestou snaží podporovať talentovaných študentov v oblasti informačno-komunikačných technológií. Tento rok tvorilo slovenskú výpravu 10 študentov, ktorí boli vybraní z piatich slovenských univerzít. Technickú univerzitu v Košiciach reprezentovali Simona Korkobcová a Ladislav Pomšár študenti študijného programu Inteligentné systémy z Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Program trvajúci 16 dní prebiehal v troch významných metropolách. V Pekingu mali možnosť pochytiť základy čínskeho jazyka, písma a čínskej kultúry vďaka štúdiu na špecializovanej jazykovej univerzite – Beijing Language and Culture University. O čínskej histórií zistili viac vďaka návšteve starobylých pamiatok. Medzi nimi nechýbali Veľký čínsky múr či Zakázané mesto.

V Shenzhene sa zasa venovali rozvoju profesionálnych schopností. Počas týždňa, ktorý strávili v centrále spoločnosti Huawei, mali možnosť získať vedomosti a aj praktické skúsenosti v práci s najnovšími telekomunikačnými technológiami. Primárne sa jednalo o oblasti 4G a 5G sietí, IoT a cloudu. Moli možnosť nazrieť aj do samotného výskumu Huawei, pričom navštívili 5G laboratóriá či exhibičné centrum Huawei. Počas záverečného ceremoniálu, ktorý sa odohrával za účasti vysokých predstaviteľov spoločnosti Huawei a ministerstiev školstva Malajzie a Bruneja, im bol odovzdaný certifikát o absolvovaní programu.

Posledný deň strávili návštevou Hong Kongu.