Taste Vietnam, Go to Vietnam, Love Vietnam

Taste Vietnam, Go to Vietnam, Love Vietnam

Udalosti

Vôňa vietnamskej kuchyne sa šírila Univerzitnou knižnicou Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) v stredu 28. novembra 2018. Exotickú ázijskú krajinu sa študentom rozhodla priblížiť spoločnosť Fpt Slovakia, ktorá sídli v Košiciach od svojho vzniku v roku 2004. Podujatiu predchádzalo stretnutie predstaviteľov firmy s vedením univerzity (rektorom prof. Stanislavom Kmeťom a prorektormi prof. Antonom Čižmárom a prof. Vladimírom Modrákom), ktorého výsledkom je nadviazanie spolupráce aj s FPT University. Košickí študenti tak získajú možnosť študovať priamo vo Vietname.

Event „Taste Vietnam“ začal o 14:00 hod. a zaplnil konferenčnú sálu knižnice. Vietnam a firmu zvedavcom prezentovali výkonní riaditelia slovenskej pobočky pán Tran Coi a pán Olaf Baumann. „Snahou je priblížiť život v FPT a priviesť ešte viac ľudí zo západu do Ázie, aby sme vytvorili skutočne globálny tím talentovaných ľudí. Okrem toho máme v pláne v priebehu troch rokov zdvojnásobiť náš tím v Košiciach, kde momentálne pracuje približne 260 ľudí,” priblížil plány Olaf Baumann.

V rámci svojej druhej návštevy Košíc prišiel na akademickú pôdu predstaviť Vietnam aj výkonný viceprezident FPT Software Tran Dang Hoa. „Vietnam je rastúca krajina, ktorej hrubý domáci produkt ročne rastie približne o 7 percent. Má naozaj výborné jedlo, ako môžu študenti zistiť, bohatú kultúru a krásnu prírodu, má teda čo ponúknuť. Budujeme silnú a globálnu organizáciu, a preto hľadáme talentovaných ľudí aj tu v Košiciach.

Plnej konferenčnej miestnosti sa predstavenstvo FPT pozdravilo po slovensky a spoločnosť priblížili krátkym videom. Študenti mali priestor na otázky, pričom ich zaujímalo napríklad, prečo sa firma rozhodla otvoriť si pobočku v Košiciach. „Keď sme hľadali novú lokalitu, mali sme na výber aj Turecko, ale tu sme našli mladých ambicióznych ľudí s talentom. A to rozhodlo,” vysvetlil Tran Coi, výkonný riaditeľ Fpt Slovakia. „Naše národy majú podľa mňa toho veľa spoločného – ľudia sú milí, priateľskí, tvrdo pracujú a keď majú pracovať v tíme, tak naozaj tvoria tím. Aj našou ponukou vycestovať do Ázie chceme vytvárať viac tímov a spájať ľudí.

Študentom sa prihovoril aj Jozef Vojtko, viceprezident slovenskej pobočky FPT. Spomínal, ako aj on sám v ich veku premýšľal len nad tým, že po ukončení školy odíde.

Z vydarenej akcie sa tešilo predstavenstvo aj zamestnanci firmy FPT, z exotickej ochutnávky zas študenti. Najväčšiu radosť mali dvaja z nich. Spoločnosť FPT na podujatí rozdávala letenky tým, ktorí správne odpovedali na otázky týkajúce sa firmy. Informácie sa dozvedeli krátko predtým v propagačnom videu, stačilo len dávať pozor a nebáť sa ozvať.