Univerzita

Späť na oznamy

University STARTUP CUP 2018

University Highlights

Študenti TUKE uspeli v súťaži Slovak University STARTUP CUP 2018 a stali sa víťazmi v troch z piatich kategórií, pričom do súťaže bolo zapojených 68 projektov.

TUKE sa umiestnila medzi víťazmi ako jediná technická univerzita zo Slovenska. Cieľom súťaže bolo oceniť a podporiť mladú generáciu študentov VŠ, ktorí majú inovatívne nápady a myšlienky, no zároveň im pomôcť pri transformácií ich inovatívnych riešení do reálneho podnikania. Študenti TUKE sa stali víťazmi v nasledujúcich kategóriách:

Kategória: Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika

Ing. Dominik Dubecký - študentský startup INNCON-Innovative construction, Stavebná fakulta TUKE

Startup sa zaoberá vývojom dvoch produktov určených pre stavebníctvo. Ide o stavebnú dosku Comfywarm so zabudovaným infračerveným vykurovaním a zariadenie na dodatočné vytváranie otvorov v konštrukcií bez porušenia povrchu.

Kategória: Životné prostredie, zelené technológie

Dávid Kuzmiak - študentský startup Polythreat Eco, Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE

Polythreat Eco je kaliace médiúm na báze disperzných polymerov, ktoré sú v porovnaní s olejom ekologickejšie, lacnejšie a má širokospektrálne použitie na všetky typy kalenia. Zároveň Polythreat Eco ponúka implementáciu kaliacich zariadení a technológie kalenia polymerom.

Kategória: Ostatné nápady

Lukáš Kianka, Martin Fedorjak - študentský startup leaf., Fakulta elektrotechniky a informatiky TUKE

Leaf. inovuje pokročilú diagnostiku psychológie človeka a na základe bezprostredných reakcií analyzuje jeho skutočnú osobnosť. Celý proces analýzy je nasadený v prostredí laboratória, fungujúceho na princípe logickej izby a odzrkadľujúcej bežné situácie charakteristické pre danú pozíciu.

Študenti priniesli riešenia v rozličných oblastiach stavebníctva, hutníctva, životného prostredia, či dokonca v psychológii. Zhmotnené myšlienky posúvajú dopredu nie len ich samých, ale v budúcnosti možno aj samotné ľudstvo.

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data