Študenti TUKE svojimi nápadmi pomáhali národnému projektu inovujme.sk

Študenti TUKE svojimi nápadmi pomáhali národnému projektu inovujme.sk

Udalosti

Inovačný workshop bol súčasťou medzinárodnej konferencie SlovakiaTech v utorok 8. 10. 2019 v priestoroch Kulturparku v Košiciach. Lektori Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry účastníkov workshopu zoznámili s pojmami z oblasti inovácií, na príkladoch úspešných slovenských podnikateľov zdôraznili význam kreatívneho myslenia pre Slovensko, ukázali im inovatívne spôsoby financovania vlastných projektov. Po hrách, teste a rozhovoroch si študenti osvojili techniku kreatívneho myslenia. V druhej časti riešili zadanie z praxe - ako dostať inovačný workshop národného projektu inovujme.sk medzi slovenské podniky. Študenti prišli s desiatkami výborných nápadov, napríklad realizácia reklamnej kampane, skrášlenie priestoru školenia, inovatívne pomôcky lektora, využitie technológií pri výučbe, občerstvenie, či neformálny prístup školiteľov. Následne výsledok svojej skupinovej práce odprezentovali riaditeľovi národného projektu inovujme.sk Dušanovi Saksovi, ktorý ich nápady ocenil a prisľúbil, že niektoré aplikuje projekt do bežnej praxe.

Jedným z cieľov workshopu národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky - inovujme.sk je naučiť študentov stredných a vysokých škôl inovatívne a kreatívne myslieť, ukázať im, ako prísť na nový nápad, rozbehnúť svoje podnikanie a odprezentovať ho vizuálne aj verbálne. Národný projekt realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra, spolufinancovaný je z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v operačnom programe Výskum a inovácie.