Softvér MATLAB dostupný pre všetkých študentov a zamestnancov TUKE

Softvér MATLAB dostupný pre všetkých študentov a zamestnancov TUKE

MATLAB ako inžiniersky nástroj a interaktívne prostredie pre vedecké a technické výpočty, analýzu dát, vizualizáciu algoritmov je využívaný poprednými výrobnými a výskumnými spoločnosťami po celom svete. Má tisícky používateľov, nie len v akademickom prostredí, ale aj vo významných komerčných nadnárodných spoločnostiach. Riešenia v oblastiach matematiky, umelej inteligencie, spracovania signálov, robotiky, výroby, ale aj chémie, aeronautiky, či stavebníctva a ďalších, poskytujú jedinečné simulačné prostredie. Viac ako 85 modulov aktuálne dostupných pre TUKE v rámci licencie TAH (Total Academic Headcount) výrazne posúvajú proces vzdelávania, vedy a výskumu, ako aj uplatnenie uchádzačov v praxi.
Pristup ku všetkým modulom je zabezpečený pre všetkých zamestnancov a študentov Technickej univerzity v Košiciach. Bližšie informácie sú dostupné na adrese: http://www.tuke.sk/matlab.