Piaty certifikát EUR-ACE na TUKE

Piaty certifikát EUR-ACE na TUKE

V súčasnosti má Technická univerzita v Košiciach akreditovaných 5 študijných programov, ktoré majú udelenú značku kvality EUR-ACE®. Ide o študijné programy Strojné inžinierstvo v prvom a druhom stupni vzdelávania na Strojníckej fakulte a študijné programy Pozemné stavby a architektúra v prvom stupni vzdelávania a Pozemné stavby v druhom stupni vzdelávania na Stavebnej fakulte.

Fakulta výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove získala za svoj študijný program Počítačová podpora výrobných technológií v druhom stupni vzdelávania certifikát so značkou kvality EUR-ACE s platnosťou od mája 2019, v poradí už piaty pre našu univerzitu. Certifikát garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu.

Certifikát tiež potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Prvé slávnostné odovzdanie prvých certifikátov so značkou kvality EUR-ACE študijným programom na Slovensku bolo 7. septembra 2017.

Značka EUR-ACE® je Európskou komisiou zahrnutá medzi “European Quality Labels”, čo garantuje kvalitu inžinierskeho študijného programu a súčasne zaisťuje vedeckú a akademickú kvalitu študijného procesu, pričom potvrdzuje praktické znalosti a zručnosti absolventov pre ich budúce zamestnanie. Medzinárodná akreditácia je trendom, ktorý bol prezentovaný v Programovom vyhlásení vlády SR (časť VŠ) s cieľom zabezpečenia nezávislého hodnotenia úrovne poskytovaného vysokoškolského vzdelávania z pohľadu zaistenia kvality v európskom vysokom školstve.