Možnosti hospodárskej spolupráce

Možnosti hospodárskej spolupráce

19.7.2019 sa v jednej z prezentačných miestností Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM realizovala prezentácia Taiwansko-Slovenskej spolupráce pre lokálny akademický a výrobný sektor. Akcia je sériou podujatí s názvom “Taiwan roundtable“ (Taiwanský okrúhly stôl), organizovaných priamo Taipeiskou reprezentačnou kanceláriou v Bratislave. Prednášajúcimi boli p. Larry Tseng (reprezentant Taiwanu na Slovensku a vedúci Taipeiskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave) a p. Lin Ching-Nan (Ekonomický poradca Taipeiskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave).

Akcia začala oficiálnym privítaním hostí rektorom TUKE, Dr.h.c. prof. Ing. Stanislavom Kmeťom, Csc., kde p. rektor odprezentoval TUKE a jej aktivity. Následne prebiehala diskusia o aktuálnej ekonomickej a kultúrnej spolupráci medzi Taiwanom a Slovenskom. Medzi jednotlivými témami sa preberala doterajšia nadštandardná akademická spolupráca medzi TUKE a univerzitami na Taiwane ako aj aktuálne vysunuté pracovisko TUKE na Taiwane vo forme IBC (International Branch Campus).

Nasledoval presun do priestorov UVP TECHNICOM a oficiálne otvorenie podujatia p. prorektorom Dr.h.c. prof. Ing. Antonom Čižmárom, CSc.. P. Tseng nasledovne predstavil vo svojej približne 45min prezentácii Taiwan a jeho aktuálnu ekonomickú, politickú a kultúrnu situáciu spoločne s vyzdvihnutím aktuálnych oblastí, v ktorých Taiwan so Slovenskom spolupracuje od roku 2003.

Po prezentácii prebehla oficiálna diskusia a networking už so zástupcami súkromného sektora východného Slovenska vrátane zástupcov Košickej regionálnej komory SOPK (Slovenská obchodná a priemyselná komora) Košice IT Valley a.i..

Táto akcia bola vyhodnotená ako úspešná, pričom viacero podnikateľských subjektov z východného Slovenska našlo so zahraničnými hosťami, ale tiež vedecko-výskumnými aktivitami UVP TECHNICOM, prienik záujmov.