Košické univerzity a SAV spájajú sily

Košické univerzity a SAV spájajú sily

Slovenská akadémia vied, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach a Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach podpísali memorandum o spolupráci. Hlavným cieľom je vytvorenie skupiny vrcholových vedeckých a vzdelávacích inštitúcií Slovenskej republiky, ktoré budú vzájomne spolupracovať s cieľom zlepšiť poskytovanie vysokoškolského vzdelávania a prispievať k rozvoju vedy, vzdelanosti a kultúry spoločnosti vo forme „vedeckého klastra“.

Vedecký klaster a hlavné body spolupráce predstavili na spoločnom tlačovom brífingu rektori troch košických univerzít a predseda SAV v utorok 1. októbra 2019 o 13.00 hod. v priestoroch zasadacej miestnosti Rektorátu TUKE na Letnej ulici č. 9 v Košiciach.