Back to notices

IT firmy pomôžte Slovensku

Messages

Vážení zamestnanci, milí študenti,

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) sa týmto zapája do VÝZVY Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu s názvom IT FIRMY POMÔŽTE SLOVENSKU a vyzýva aj ďalšie subjekty, aby sa zapojili v zmysle nižšie uvedeného:

Dovoľujem si z pozície generálneho riaditeľa Sekcie IT verejnej správy, Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII), vyzvať a požiadať technologické firmy, aby preukázali spoločenskú zodpovednosť a na čas nevyhnutný sprístupnili verejnosti svoje technológie a riešenia, zdieľali verejne svoje skúsenosti a know-how a tak pomohli v boji proti šíreniu KORONA vírusu“, Jaroslav Kmeť.

V prípade záujmu o zapojenie sa do výzvy, prosím, kontaktujte generálneho riaditeľa Sekcie IT verejnej správy, Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Jaroslava Kmeťa na e-mail jaroslav.kmet@vicepremier.gov.sk

Ak to nie je naozaj nevyhnutné, vyhnite sa osobnej návšteve úradov, využite možnosti elektronického vybavovania cez Ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) a cez elektronické schránky alebo cez špecializované portály, prípadne sa ohľadom využitia elektronických služieb telefonicky informujte na infolinke kontaktného centra ÚPVS +421 2 35 803 083.

  • Základné kroky na to, aby ste mohli portál využívať na elektronickú komunikáciu s úradmi nájdete v sekcii Ako začať.
  • Technické informácie k aplikáciám potrebným pre funkčný chod elektronickej komunikácie nájdete v sekcii Na stiahnutie.
  • Zverejnené používateľské príručky, manuály a návody riešenia modelových situácií nájdete v sekcii Návody a postupy.

V spolupráci s ÚPVII budeme priebežne zverejňovať zoznam spoločností, ktoré sa do výzvy zapojili aj s informáciou o spôsobe pomoci, resp. význame pre používateľov.

Impulzom, prečo vznikla táto výzva, boli otázky viacerých majiteľov malých a stredných firiem. Potrebovali poradiť, akým spôsobom čo najlepšie zabezpečiť prácu z domu (homeoffice).

Ústredný portál: https://www.slovensko.sk/sk/it-firmy-pomozte-slovensku

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data