Akreditačná ceremónia ACCA na Ekonomickej fakulte TU v Košiciach

Akreditačná ceremónia ACCA na Ekonomickej fakulte TU v Košiciach

Dňa 17. 10. 2019 sa v Kongresovom centre Technickej univerzity uskutočnilo odovzdávanie certifikátov ACCA (Asociácie certifikovaných účtovníkov, Association of Chartered Certified Accountants) pre Ekonomickú fakultu Technickej univerzity v Košiciach. Slávnostného odovzdávania certifikátov sa za ACCA zúčastnili Ing. David Kopecký (ACCA, Business Development Manager) a Ing. Petra Adams, LL.M. (ACCA, Business Relationship Manager) z pražskej pobočky ACCA pre Českú republiku, Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko a Srbsko. Príklady z praxe prezentoval Ing. Peter Benej zo spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia s. r. o., Ekonomickú fakultu TU v Košiciach reprezentoval jej dekan, doc. Ing. Michal Šoltés, PhD.

ACCA je lídrom a oficiálnou profesionálnou certifikačnou autoritou garantujúcou kvalifikáciu v oblasti účtovníctva, medzinárodného auditu, účtovných štandardov verejného sektora a mnohých ďalších príbuzných oblastí. Asociácia eviduje vyše 219.000 členov a 527.000 študentov vo viac ako 180 krajinách sveta. Akreditačná ceremónia predstavovala zavŕšenie akreditačného procesu. Certifikácia ACCA zahŕňa úspešné absolvovanie 14 skúšok, absolvovanie etického modulu a 3-ročnú prax. Akreditovanie bakalárskeho a inžinierskeho stupňa Ekonomickej fakulty v študijných programoch Financie, bankovníctvo a investovanie umožní študentom fakulty po ukončení štúdia získať výnimku a započítanie prvých troch modulov základnej úrovne (Foundation Level) ACCA certifikácie (Accountant in Business, Management Accounting a Financial Accounting). ACCA pre svojich členov každoročne organizuje semináre, konferencie, diskusné stretnutia, obchodné raňajky a mnohé ďalšie akcie, na ktorých sa môžu stretnúť nielen s osobnosťami z biznisu, ale aj so svojimi kolegami.

Tradíciu stretávania sa a spolupráce s praxou Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach dlhodobo aplikuje aj na poli vzdelávania. Okrem pravidelných prednášok zabezpečovaných firmami (T-Systems, IBM, atď.), na ktorých študenti môžu často stretnúť úspešných absolventov EkF, je to aj spolupráca s CFA Institute a Slovenským zväzom ľadového hokeja.